Internet & marketing blog

 

Hadd osszam meg Önökkel azt a módszert, amivel mi is dolgozunk a megfelelő kulcsszavak, kifejezések meghatározásánál.

Az tény, hogy nagyon fontos, hogy honlapját kulcsszavakra, kifejezésekre optimalizálja. Igen, ezt főként Ön teheti meg, hiszen a honlap tartalmi részét Ön állítja össze (Most azzal nem foglalkozunk, hogy technikailag hogyan célszerű ezt megtenni, hiszen erről már korábban küldtünk segédletet - ha mégsincs meg Önnek, és igényelné, kérem jelezze felénk).

Honnan tudja, hogy melyik a jó kulcsszó, kifejezés?

Első körben mindenki a saját elképzelése szerint választ kulcsszót, mert ha én így "keresek rá", akkor más is így fog. Ez nem is olyan biztos. Inkább válasszuk a Google adatbázisát ami elég megbízhatónak tűnik egy ilyen komoly döntéshez (hiszen nem változtatgatjuk a kulcsszavakat állandóan).
Válasszon kulcsszót 2 lépésben!

1. lépés: Lehetséges kulcsszavak meghatározása (Kulcsszóválasztó eszköz)

A Google rendelkezésre bocsát egy olyan eszközt, ami a keresések statisztikájából egy listát állít össze. Önnek csak annyit kell tennie, hogy megad egy általános keresőszót, majd az eszköz visszaad egy listát, amiben szerepelni fognak a megadott keresőszóval szinonim szavak, kifejezések is. De ami nagyon fontos, hogy csak olyan keresőszavakat kap, amelyekre keresnek is a látogatók, hiszen egyébként nem lenne az adatbázisban.

Ez az eszköz a https://adwords.google.hu/select/KeywordToolExternal internetcímen található meg.

2. lépés: Megfelelő kulcsszó, kifejezés kiválasztása

A listából már tud választani, hogy mi az a kulcsszó, kifejezés, ami ráillik a vállalkozására. Mellette megnézheti, hogy mekkora a hirdetői verseny, és a keresési forgalom.

Kiemelném, hogy általában a kevésbé általános kifejezések jobban ráillenek egy-egy kisebb, közepes válalkozásra. Miben tér el a kifejezés a kulcsszótól? Hogy a kifejezés több kulcsszóból áll, így specifikusabb. Ha pl. helyi viszonylatban dolgozik, akkor felesleges olyan általános kulcsszót választani, amire ugyan többen keresnek rá, de nagy a verseny az adott szóra, valamint jó eséllyel nem is cégét választanák, ha akár az első helyen is szerepelne.

Vegyünk például egy autógumikat forgalmazó céget. Beírjuk a kulcsszóválató eszközbe az autógumi szót. Kiad egy oldalnyi keresőszót. Végignézzük, és már látom is, hogy pl. székesfehérvári viszonylatban érdemes az "autógumi székesfehévár" kifejezést választanom. Ugyan kis keresési rátát ír, de mivel már ott van a listában, ezért nem is olyan kicsi az a kicsi. Ha begépeljük a Google-be a fenti kifejezést, akkor láthatjuk, hogy kb. 44.300 oldalt talált, ami elég kevésnek mondható, így könnyen az első helyre kerülhetünk, ha betartjuk a keresőoptimalizálás szabályait.

Ezek alapján kiválaszthat 4-5 olyan kulcsszót, amire jó eséllyel a találati listák első oldalára tud felkerülni.

Általánosságban meg kell találni a következők egyensúlyát, és ez alapján választani:

* kellően specifikus kifejezés,
* megfelelően nagy keresési forgalom,
* relatív kis verseny.

Oldalba illesztés

Ha megvannak a kifejezések, amire szeretné az optimalizálást, akkor már csak a megfelelő módon el kell helyezni a honlapján (részben lásd előző Internet & Marketing rész), és várni, hogy a keresők frissítsék a honlapjáról tárolt adatokat, majd figyelni a látogatottsági statisztikákat és a találati oldalakon a helyezést. Mivel a honlapunkra mutató linkekben és az oldal domain nevében elhelyezett kifejezés nagyon sokat számít, így a legkönnyebb ezt egy új honlap esetében felépíteni, főleg, ha új honlapjára egy komplett online marketinget is készít (egyébként mi is ezt tesszük, jövő év elején teljesen megújult honlappal jelentkezünk majd).


X

ŐSZI WEBOLDAL AKCIÓ!

Tanácsadás + domain + weboldal + tárhely egyben

MOST AKÁR 90.000FT ÁRELŐNNYEL!

 

Kattintson akciós csomagajánlatainkért!